Urządzenie mieszkania, które nie będzie monotonne i nudne wymaga odpowiednio dobranych dodatków. Choć minimalizm we wnętrzach wciąż utrzymuje się na głównej pozycji, to zaczyna powstawać coraz więcej aranżacji, które przełamują surowy styl niecodziennymi i oryginalnymi dodatkami.
Z czym łączyć połyskujące dodatki?
Złoto, miedź i srebro doskonale wyróżniają się na naturalnych powierzchniach, dlatego szczególne efekty wizualne zapewnią w pomieszczeniach, w których ściany pomalowane są na kolor biały, szary lub kremowy. Niezwykle modnym i wyszukanym połączeniem jest imitacja betonu, a więc charakter nieco zaczerpnięty ze stylu loftowego oraz miedziane dekoracje. Według pracownika sklepu dekorolka, wykończenie wnętrz w ten sposób sprawia, że chłodny akcent pomieszczenia zaciera się na rzecz intensywnych i wyraźnych bibelotów.
Istotne jest, aby nie mieszać tych trzech barw ze sobą. Jeśli we wnętrzu znajdują się elementy złote, powinno się je łączyć z mniej intensywnymi i rzucającymi się w oczy dodatkami. Wszystkie trzy natomiast doskonale komponują się z dekoracjami o matowym wykończeniu, dekoracjami z drewna oraz w różnych kolorach, ale o gładkim wykończeniu.
Jak przemycić do wnętrza połysk?
Dekoracje wnętrz w kolorze złotym, srebrnym i miedzianym zdominowały sklepy wnętrzarskie, dlatego wybór jest niezwykle szeroki. Aby jednak nie przesadzić i stworzyć kompozycję wyszukaną i pełną harmonii, należy wybrać tylko kilka elementów.
Lampy w tych kolorach będą doskonałą i subtelną dekoracją, która podkreśli styl wnętrza. Do najczęściej kupowanych modeli należą te, których kształt zbudowany jest na bazie figury geometrycznej. Druciana konstrukcja odsłania żarówkę, przez co prezentuje się oryginalnie i stylowo.
Połyskujące donice to kolejna dekoracja, która powinna znaleźć się w takiej aranżacji. Warto jednak zwrócić uwagę na jej kształt i rozmiar. Zbyt duża może wprowadzić wrażenie przepychu i ekstrawagancji o negatywnym charakterze. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się malutkie, które dedykowane są równie modnym sukulentom. W jednej kompozycji można ustawić kilka mini doniczek o różnych kształtach i wysokościach.
Czy większe meble będą prezentować się estetycznie? To już zależy od wybranego koloru. Złote wprowadzą do wnętrza styl barokowy, który niekorzystnie będzie wyglądał w nowoczesnej aranżacji. Srebrne sprawdzą się w stylu glamour, jednak mogą przytłoczyć całą kompozycję. Ciekawą estetyką mogą poszczycić się meble w kolorze miedzianym. Ich forma zazwyczaj jest niezwykle delikatna, a kolor umieszczony tylko na subtelnej konstrukcji. Są to więc geometryczne kształty nóg stołu ze szklanym blatem, konstrukcja podtrzymująca siedzisko stołka barowego lub elementy półek.
Jak łączyć dekoracje i meble?
Aby zachować umiar i stworzyć harmonijne wnętrze należy zastanowić się nad ilością dodatków i dekoracyjnością mebli. Zasada jest całkiem prosta – we wnętrzu nie powinny znajdować się tylko połyskujące dodatki lub tylko połyskujące meble. Kompozycja będzie idealna wtedy, kiedy kolory zostaną rozłożone na elementach wyposażenia wnętrza, a więc jeśli złoto, srebro lub miedź będą elementem stolika i niektórych dodatków, a pozostałe meble i ozdoby będą w bardziej neutralnych kolorach.