Skóra naczyniowa
Każdy człowiek charakteryzuje się innym rodzajem cery. Ze względu na jej odcień, genetyczne uwarunkowanie mogą się na niej pojawiać różnorakie przebarwienia, wypryski i problemy skórne. Osoby o jasnym odcieniu skóry mają często problem z pojawiającymi się pękniętymi naczyniami krwionośnymi, zazwyczaj na policzkach, na skrzydełkach nosa i na innych wrażliwych częściach twarzy.
Kosmetyki do cery naczyniowej – jak zapobiegać pękaniu naczyń włosowatych?
Naczynia włosowate pękają ze względu na osłabione ścianki – może być to spowodowane zarówno warunkami zewnętrznymi, jak i uwarunkowaniami genetycznymi. W obu przypadkach ważne jest jednak, aby skórę odpowiednio pielęgnować. Dobry krem do cery naczyniowej może zminimalizować ryzyko pękania naczynek. Kremy tego typu powinny mieć lekką konsystencję, zawierać kompleksy witamin i minerałów oraz wspomagające wyciągi z arniki, rumianku czy kasztanowca. Kremy nie poradzą sobie z naczynkami, które już są pęknięte. Wtedy konieczne jest laserowe zamykanie naczynek.
Leczenie pod kontrolą lekarza – kiedy się powiedzie?
Niezależnie od przyczyn wystąpienia objawu, gdy pękanie naczynek jest intensywne lub dotyczy dużej powierzchni ciała konieczna jest konsultacja lekarska. W przypadku tego objawu właściwym specjalistą będzie chirurg naczyniowy. Może on zarówno zbadać przyczyny zjawiska, jak i wprowadzić leczenie farmakologiczne. Dopiero wzmocnione w ten sposób ścianki naczyń przestaną pękać. W przypadku cery naczyniowej terapia może być długa, jednak istotne by być w niej sumiennym i ściśle trzymać się zaleceń lekarza.
Laserowe zamykanie naczynek – gdy pojawią się pierwsze pajączki
Żaden krem, balsam czy serum nie jest w stanie zminimalizować widoczności pękniętych już naczynek. Rozwiązaniem jest medycyna estetyczna i laserowe zamykanie naczynek. To skuteczny zabieg przeprowadzany przez przeszkoloną kosmetyczkę lub lekarza. W ten sposób bezinwazyjnie można pozbyć się nieestetycznych pajączków. Warto zabieg przeprowadzać, gdy pajączków jest mniej.