Profesjonalne nawilżanie skóry dla każdego

Nawilżanie skóry jest jednym z najważniejszych etapów codziennej pielęgnacji. Zdecydowanie nie można o nim zapominać. Należy równocześnie dbać o poziom i jakość substancji dostarczanych do skóry. Dlaczego w ogóle nawilżanie jest istotne i co robić, żeby zachować piękny i młodzieńczy wygląd cery na długie lata? O tym wszystkim opowiemy w niniejszym artykule.

Dlaczego trzeba nawilżać skórę?

Nawilżanie ma olbrzymie znaczenie w codziennej pielęgnacji. Pomaga utrzymać wodę w skórze, wpływa na odpowiednie jej zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem warunków zewnętrznych. Sprawia również, że ciało jest gładkie, bez zmarszczek i widocznych oznak postępowania procesu starzenia.

Coraz więcej mówi się o naturalnych substancjach, które są fenomenalnymi nawilżaczami, często nawet lepiej przyswajalnymi i skuteczniej wnikającymi w skórę niż sama woda. Przykładem tego typu produktu jest aloes, który szturmem zdobywa rynek kosmetyczny, znajdując się obecnie w znacznej części preparatów nawilżających dostępnych w sprzedaży.

Przyjrzyjmy się zatem w jaki sposób dokładnie nawilżanie wpływa na wygląd skóry.

Nawilżanie zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów skórnych

Dermatolodzy twierdzą, że do prawidłowego funkcjonowania skóra potrzebuje nawilżenia na poziomie 10-20%. Skóra pozbawiona odpowiedniego poziomu wody ma zazwyczaj tendencję do zaczerwienień i niedoskonałości. Często pojawiają się na niej niestety plamy i rumieńce, zwłaszcza przy zmianach temperatury. Substancje nawilżające, jak kremy, balsamy, żele i maseczki, pozwalają utrzymać delikatną równowagę i przeciwdziałać problemom skórnym.

Nie można również zapominać, że nawilżenia wymaga każdy tym cery – zarówno sucha jak i z tendencją do przetłuszczania się. Należy tylko dobrać właściwy produkt do jej indywidualnych potrzeb.

W przypadku skóry suchej najlepszym rozwiązaniem są kremy, z większą zawartością olejków niż pozostałe rodzaje preparatów. Analogicznie, jeśli mamy cerę tłustą, wówczas lepiej sprawdzają się mleczka i żele, o lżejszej i mniej tłustej formule.

Nie można jednak całkowicie wyeliminować olejów i olejków z kosmetyków nawilżających. Jest to spowodowane samym przebiegiem procesem nawilżania. Przyjrzyjmy się mu na przykładzie wspomnianego wcześniej aloesu.

Miąższ aloesu wykazuje właściwości mocno nawilżające i łatwo wnika w ludzką skórę. Pozostaje jednak problem, jak utrzymać cząsteczki w głębi skóry, aby utrzymać optymalny efekt przez jak najdłuższy czas. Z pomocą przychodzą substancje określane jako emolienty i produkty o właściwościach okluzyjnych. Wyrównują one powierzchnię skóry i tworzą szczelną barierę, utrudniającą oddawanie wilgoci z powrotem do środowiska przez wierzchnie warstwy skóry. Z tego powodu najskuteczniejszy efekt nawilżania, zyskujemy stosując preparaty zawierające wszystkie trzy rodzaje substancji.

Jeśli zdecydujemy się na czysty aloes, zwłaszcza w zbyt dużych ilościach, może się okazać, że skóra nie tylko nie będzie odpowiednio nawilżona, ale też będzie sprawiać wrażenie ściągniętej i wysuszonej.

Nawilżenie a niedoskonałości skóry

Odpowiednio nawilżona skóra zyskuje zdrowy i subtelny połysk, staje się jednorodnie gładka, a wszelkie niedoskonałości i stany zapalne powoli znikają. W przypadku cery ze skłonnością do zmian skórny, warto zainteresować się kosmetykami z aloesem. Można je znaleźć na przykład w sklepie NajlepszyAloes.pl. Roślina ta wykazuje silnie przeciwzapalne właściwości, dlatego jest regularnie polecana przez dermatologów i kosmetologów, jako naturalne remedium na problemy z cerą.

Wiecznie młoda dzięki nawilżeniu

Do najbardziej wrażliwych obszarów skóry należą twarz i szyja, na których wierzchnie warstwy naskórka złuszczają się zdecydowanie częściej. Są to też partie ciała nieustannie narażone na szkodliwe warunki zewnętrzne – zarówno na letnie upały i silną ekspozycję na promieniowanie UV, jak i zimowe, przejmujące mrozy.

Odpowiednie nawilżenie pomaga chronić skórę przed tymi niezdrowymi czynnikami, w naturalny sposób spowalniając proces niszczenia i starzenia skóry. W przypadku pielęgnacji antystarzeniowej do preparatów dodawane są też inne substancje, aktywnie uczestniczące w procesie regeneracji skóry, wspierając odbudowę włókien kolagenowych. Najczęściej wspomina się choćby o antyoksydantach, które redukują ilość rodników, jednej z głównych przyczyn starzenia się skóry.

Nawilżanie – zdrowie i piękno skóry

Jeśli pragniemy zachować skórę w dobrej kondycji, należy dbać o jej codzienne, regularne nawilżanie kosmetykami wysokiej klasy. Najlepiej sprawdzają się te pozbawione parabenów i silikonów, o naturalnym składzie, opartym na przykład na substancjach czynnych obecnych w aloesie.