Choć wiele mówi się o skuteczności karboksyterapii, nie każdy dysponuje wiedzą na temat tego, na czym właściwie polega ten zabieg. Czas to zmienić odkrywając, jak dwutlenek węgla oddziałuje na ciało i dlaczego jest tak skuteczny.
Podstawowe informacje o karboksyterapii
Karboksyterapia jest zabiegiem, w czasie którego dochodzi do równomiernego rozprowadzania pod skórą medycznego dwutlenku węgla. Zabieg jest przy tym skuteczny nie tylko wtedy, gdy poddaje się mu twarz, ale i inne części ciała. Dwutlenek węgla jest wstrzykiwany podskórnie, a jego aplikacja jest możliwa dzięki specjalnej aparaturze wykorzystywanej w tym celu. To właśnie dzięki nowoczesnemu sprzętowi możliwe jest choćby rozprowadzenie go pod skórą nie tylko równomiernie, ale i w odpowiedniej ilości. Zabieg jest precyzyjny, a cienkie igły, które znajdują w nim zastosowanie sprawiają, że nie jest bolesny.Osoby decydujące się na karboksyterapię zwykle nie są poddawane zabiegowi natychmiast po pojawieniu się w gabinecie. Ich bezpieczeństwo jest wyjątkowo ważne, nic więc dziwnego, że najpierw konsultują się ze specjalistą. Ten nie tylko omawia z pacjentami przebieg zabiegu, ale również ustala, czy nie ma mowy o przeciwwskazaniach zmuszających do zastanowienia się nad tym, czy powinno się mu poddać.
Kiedy można mówić o największej skuteczności karboksyterapii?
Karboksyterapia może nam pomóc w uporaniu się z dziesiątkami problemów. Jest przy tym szczególnie przydatna wtedy, gdy podejmuje się walkę z cieniami i workami pod oczami. Delikatna skóra okolic oczu jest znana ze swoich dużych wymagań, a osoby przygotowujące poranny makijaż często zaznaczają, że poświęcają jej stanowczo zbyt dużo czasu, niejednokrotnie nie dostrzegając oczekiwanych efektów. Dzięki zabiegowi karboksyterapii można zredukować wielkość cieni pod oczami i odświeżyć spojrzenie. Karboksyterapia jest polecana także tym osobom, które mają już dość rozstępów. Co ciekawe, sprawdza się zarówno w przypadku rozstępów „świeżych”, jak i tych, które już od dawna są poważnym problemem. Dwutlenek węgla wprowadza się w takim przypadku wprost w uszkodzoną skórę. Pobudza organizm do produkcji w większej liczbie elastyny i kolagenu, co zmniejsza widoczność rozstępów.