Jakie wyposażenie wybrać do nowoczesnej łazienki?
Jeżeli nasza łazienka urządzona jest w stylu nowoczesnym, powinniśmy wybrać do niej pasujące akcesoria. Muszą być one wyraziste, a także funkcjonalne. Ich ilość musi być dostosowana do wielkości pomieszczenia (jednak zazwyczaj najlepiej sprawdza się zachowanie umiaru).
Wyposażenie łazienki w jednym kolorze
Nie ma jednego sprawdzonego przepisu na nowoczesną łazienkę. Modernistyczny styl może mieć różne oblicza. Przeglądając katalogi z pewnością zauważymy aranżacje wnętrz, w których wszystkie elementy wyposażenia są w jednym kolorze.
Żeby pomieszczenie nabrało głębi, można wybierać elementy wyposażenia w różnych odmianach tej samej barwy. Przykładem mogą być ręczniki, dywaniki, mydelniczki i pojemniki w wielu odcieniach szarości.
Wyraziste barwy
Nowoczesne łazienki często urządzone są w neutralnych kolorach. Jeżeli chcielibyśmy je nieco ożywić, możemy zdecydować się na Wyposażenie łazienki w żywych, a nawet jaskrawych barwach.
W przypadku gdy nasza łazienka jest szara lub beżowa, możemy dobrać do niej ręczniki i dywaniki w kolorze intensywnego różu. Pamiętajmy jedynie o tym, żeby poprzestać na jednym wyrazistym kolorze. Nadmierna ilość barw może sprawić, że pomieszczenie stanie się dla nas przytłaczające.
Funkcjonalne i efektowne wyposażenie łazienki
Jeśli aranżujemy małą łazienkę w bloku, nie możemy pozwolić sobie na zbyt dużą ilość wyposażenia. Nadmierna ilość przedmiotów sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się zagracone, a przez to optycznie mniejsze. W takiej sytuacji najlepiej sprawdza się wybór takich akcesoriów, które spełniają funkcje praktyczne.
Musimy zdawać sobie sprawę, że nie potrzebujemy świeczników i figurek, żeby nasza łazienka nabrała niepowtarzalnego charakteru. Wyjątkowe walory ozdobne mogą mieć umiejętnie dobrane lustra, pojemniki na bieliznę, dywaniki, baterie wannowe i prysznicowe, wieszaki, a nawet ręczniki. Trzeba jednie pamiętać, że wszystkie te elementy muszą do siebie pasować pod kątem stylistycznym (w przeciwnym razie osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego).