Jak stosować kudzu?
W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się korzeń kudzu właściwości opiszemy dokładnie w tym artykule. Nie ulega wątpliwości, że kudzu jest rośliną dzikorosnącą nie tylko w Chinach, ale również w Japonii oraz Korei.
Historia kudzu
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że ogrodnicy japońscy przywieźli kudzu do Stanów Zjednoczonych na przełomie XVIII – XIX wieku. Amerykanie chętnie uprawiali tę roślinę w swoich domach, więc bardzo szybko stała się modna. Pnącze posiada duże liście w kolorze fioletowym i cechuje się bardzo intensywnym zapachem. Warto pamiętać, że kudzu ma prozdrowotne właściwości. Już w starożytnych Chinach wspominano o wyjątkowych właściwościach leczniczych tej rośliny. Trzeba dodać, że sproszkowany korzeń był wykorzystywany w leczeniu choroby alkoholowej. Już pod koniec lat 70. XX wieku amerykańscy uczeni rozpoczęli badania kudzu pod względem medycznym. Naukowcy z Uniwersytetu w Północnej Karolinie byli odpowiedzialni za opublikowanie pierwszego raportu dotyczącego właściwości kudzu. Wskazali, że Korzeń kudzu stabilizuje system nerwowy. Należy przyznać rację, że w latach 90. XX wieku odkryto w korzeniu izoflawony. Specjaliści słuszni podkreślają, że istotną rolę w walce z nałogiem odgrywają izoflawony.
Właściwości rośliny
Warto wspomnieć, że korzeń kudzu działa na wiele różnych schorzeń. Nie ulega wątpliwości, że uśmierza ból głowy, łagodzi objawy menopauzy oraz andropauzy, a także obniża ciśnienie tętnicze. Kudzu powinni zacząć stosować pacjenci z wrzodami żołądka i dwunastnicy, ponieważ pomaga uregulować trawienie i obniża nadkwaśność. Trzeba także zaznaczyć, że wykazuje działanie antyoksydacyjne i antynowotworowe oraz poprawia wygląd skóry. Bez wątpienia jest to doskonały suplement, który przyda się osobom na diecie. Ich głównym celem jest oczywiście zrzucenie zbędnych kilogramów. Sproszkowany korzeń kudzu pod względem wizualnym wygląda jak mączka ziemniaczana. W Chinach kudzu spożywa się jako dodatek do jedzenia. Stosuje się go także w walce z różnymi nałogami, między innymi z nikotynizmem oraz alkoholizmem. Roślina stymuluje produkcję serotoniny i dopaminy, a także pomaga zredukować stres oraz zmęczenie. Jeśli planujesz odtrucie organizmu, to kudzu sprawdzi się fenomenalnie.