W dobie Internetu i powszechnej cyfryzacji pożyczanie pieniędzy stało się jeszcze prostsze i dostępne dla szerszego grona odbiorców, szczególnie jeśli chodzi ofertę firm udzielających pożyczek pozabankowych, w tym pożyczek ratalnych.
Dlaczego warto pożyczać pieniądze przez Internet? Omawiamy tę kwestię na przykładzie pożyczki online w ratkomat.pl.
Przejrzyste informacje
Wchodząc na stronę firmy udzielającej pożyczek online, warto zwrócić swoją uwagę na to, w jaki sposób przedstawione są informacje. Przede wszystkim powinny one być zrozumiałe dla wnioskodawcy. Na głównej stronie powinny znaleźć się dane dotyczące przykładowego wniosku – wysokości pożyczki, opłaty przygotowawczej, wysokości oprocentowania, odsetek oraz okresu, w jakim należy spłacić pożyczkę. Przed podjęciem decyzji o zawsze trzeba też przeczytać regulamin udzielania pożyczek i zapoznać się z treścią umowy ramowej, gdyż obok szeregu uczciwych firm, czasem pojawiają się również takie, którym zależy na wyłudzeniu danych czy ściągnięciu z klienta jak największej ilości pieniędzy w czasie wysyłania monitów czy przez dodatkowe czynności przy obsłudze kredytu. Jeżeli jakikolwiek z zapisów budzi nasze wątpliwości, warto się o niego dopytać.
Szybkie wypełnienie wniosku – jeszcze szybsze uzyskanie pożyczki
Jako jedną z największych zalet pożyczania pieniędzy przez Internet jest szybkość i minimum formalności związanych z wypełnieniem wniosku. Do wypełnienia wniosku potrzeba jedynie dowodu osobistego i udokumentowanych dochodów. Pierwszym krokiem ku uzyskaniu pożyczki jest wybranie przy pomocy suwaków kwoty, jaką chce się pożyczyć i okresu spłaty (w zależności od rodzaju pożyczki okres spłaty to od kilku dni do kilku miesięcy w przypadku pożyczek krótkoterminowych i od kilku do kilkudziesięciu miesięcy w przypadku pożyczek ratalnych online). Bardzo szybko trwa również weryfikacja wniosku – jeszcze tego samego dnia klient wie, czy otrzyma pożyczkę czy nie. W przypadku pożyczek z ratkomat, kurier przywozi umowę do klienta i po podpisaniu odbiera ją. Po otrzymaniu umowy pożyczkodawca przelewa pieniądze na konto wnioskodawcy lub przesyła czek GIRO, z którym można udać się na pocztę i odebrać tam pieniądze. Zobacz również Mądre pożyczanie pieniędzy – o czym najcześniej zapominamy pożyczając pieniądze?.